Telefon
WhatsApp

ALTINER MAKİNA

FISKARS

Mirasımız.... 1649'dan günümüze. 17. yüzyıl sırasında Finlandiya'da birkaç demir-çelik işletmesi kurulur. Güç kaynağı ve içme suyu kaynağı olarak iyi kullanılmış Pohja bölgesindeki ormanlık alanın geniş yolları burayı Fin demir endüstrisi için ideal bir yer yapmaktadır. 1649 - Fiskars demir-çelik işletmesi kurulur . 1649 yılında Peter Thorwöste'a Fiskars'ta demir eritme ve dövme işletmesi kurma ve işlenmiş ya da dövülmüş demir ürünleri üretme imtiyazı tanındı. Fiskars'ta, demirden ayrıca nal, tel, çapa, demir tekerlek ve başka şeyler de yapılmaktaydı. 

1822 - Fiskars'ta Julin ailesi dönemi başlar 1832 yılında Fiskars'ta Finlandiya'nın ilk kesici aletler fabrikasının kurulmasıyla ürün yelpazesine bıçakların yanında çatal ve makas da dahil olur. 1837'de Fiskars, Finlandiya'da bir ilke daha imza atarak makine atölyesini kurar. 1830'larda Finlandiya'nın ilk buharlı motoru bu atölyede üretilir. Fiskars'ın reformlar gerçekleştirme ve inovasyon geleneğinin kökleri bu döneme uzanır. Köydeki tarım önemli ölçüde gelişir. Fiskars, Fin tarımının gelişmesine önemli ölçüde katkı sağlar ve o günlerde Fiskars pulluk atölyesi, bir milyondan fazla pulluk üretmiştir. Julin'in yönetiminde Fiskars, tarım ve ev aleti uygulamalarıyla ün kazandı ve Fiskars ismi, yüksek kalite ile eşanlamlı hale geldi. 

1967 - Fiskars dünyanın ilk plastik tutacaklı makaslarını üretir İlk temel modellerin üretilmek üzere olduğu 1967 yılında tasarımcı, makasların siyah, yeşil ya da kırmızı olmasını ister. Prototip üretime gönderildiğinde makinist, makinesinde bulunan turuncu renkle kaplama yapmaya karar verir. Bu, en popülerleri turuncu ve siyah olan dört renkte prototip olduğu anlamına gelir. Bir karar verilmesi gerekmektedir. Fiskars içerisinde bir oylama yapılır ve sonuçta Fiskars'ın turuncu tutacaklı makasları doğar. 

 

KÜREK
BUDAMA MAKASI
BAHÇE
BUDAMA TESTERESİ
ODUN SOYMA
ODUN TAŞIMA
BIÇAK
ÇİT KESME
FISKARS YEDEK PARÇA
BALTA
DAL KESME

FISKARS

TEKLİF FORMU